صفحه اصلی
انتشار مقاله مروری دکتر محسن گلبن حقیقی در مجله معتبر Coordination Chemistry Review
  • 2869 بازدید

مفتخریم به اطلاع برسانیم که اخیراً مقاله مروری دکتر محسن گلبن حقیقی، عضو هیئت علمی گروه شیمی معدنی و سرکار خانم مینا صادقیان، دانشجوی دکتری شیمی معدنی دانشکده علوم شیمی و نفت دانشگاه شهید بهشتی با همکاری محققانی از دانشگاه لا ریوجا اسپانیا در مجله Coordination Chemistry Review منتشر شده است. این محققان در این مقاله مروری به طراحی، سنتز و کاربرد ترکیباتی از فلزات نیکل، پالادیوم و پلاتین حاوی لیگاند سیانید پرداخته اند. در این زمینه می توان اشاره نمود که لیگاند سیانید در شیمی یکی از ترکیبات ویژه ایست که در کنار سمیت بالا، کاربردهای بسیار فراوانی نیز دارد. در این مقاله علاوه بر مروری بر ساختارهای مختلف ترکیبات عناصر گروه دهم واسطه با لیگاند سیانید، به خواص نوری، انواع پلیمرهای کئوردیناسیونی، خواص مغناطیسی، خواص کاتالیستی و خواص دارویی آنها نیز اشاره شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق لینک زیر به این مقاله دسترسی پیدا نمایید:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0010854521005841?dgcid=coauthor

 لازم بذکر است که این مجله دارای ضریب تاثیر IF=22.3 بوده و بر اساس طبقه بندی شاخص پایگاه sjr ، جز 15 نشریه برتر در بین کل نشریات در همه حوزه های شیمی قرار گرفته است.

بدینوسیله این موفقیت را به همکار عزیزمان، دکتر محسن گلبن حقیقی و خانم مینا صادقیان تبریک عرض نموده و تندرستی، شادابی و موفقیت روزافزون ایشان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماییم.

                                                                                                                             دانشکده علوم شیمی و نفت

افزودن نظرات